Hakkımızda

Robotsan, robot bilimin küçük yaşlardan itibaren eğitimde kullanılabilmesini sağlayan özgün ve yüksek teknolojiye sahip eğitim araçları geliştirmektedir.

Robotsan, güçlü bir yarın için çocuklarımıza algoritma geliştirmeyi öğretmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla, 

  • ülkemizin ilk ve tek, Dünya'nın sayılı görsel programlama ile algoritma geliştirme yazılımlarından "iDea"yı,
  •  iDea'da geliştirilen algoritmaların denemeleri için 3 boyutlu robot simülatörü "iDeaSim"i,
  • "Kendin Yap" felsefesine uygun, iDea'da geliştirilen algoritmaları çalıştırabilen "O-bot" programlanabilir eğitim robotlarını,

geliştirmektedir.

Robotsan, 2007 yılında TÜBİTAK'ın Yaz Bilim Kampları ile başlayan eğitim uygulamaları ile bugüne kadar 10.000'in üzerinde öğrenciyi robot bilim ile tanıştırmıştır.

2015 yılında, TÜBİTAK Bilim Genç dergisi tarafından yürütülen Robot Bilim Projesi'nde Robotsan tarafından geliştirilen iDea ve O-bot'lar kullanılarak ülkemizin dört bir yanından binlerce proje başarıyla uygulamaya geçirilmiştir.

Robotsan tarafından geliştirilen iDeaSim robot simülatörünün 2015 yılında kullanıma sunulmasıyla ülkemizde her yaştan öğrencinin algoritma geliştirmesini ve denemesini sağlayacak büyük atılımı gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz!

Sevgili öğretmen ve öğrencilerimiz, robot bilim uygulamalarında sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizi görüşmek için bize yazınız...

Robotsan - Robotik ve Mekatronik Teknolojileri Ltd. Şti.

2006 - 2016